Repertuaras

„Metamorfozė“

Renginys vyks spalio 23 d. 18:00 val. , Alytaus miesto teatro mažojoje salėje
„Metamorfozė“

Spektaklis pagal Francą Kafką „Metamorfozė“ – fantastinė tragikomiška istorija pasiaukojimo, pareigos ir kaltės tema.

PREMJERA! Miuziklas „Ugnies medžioklė su varovais“

Renginys vyks spalio 25 d. 18:00 val. , Alytaus miesto teatro didžiojoje salėje
PREMJERA! Miuziklas „Ugnies medžioklė su varovais“

Miuziklas “Ugnies medžioklė su varovais” – vienas iš Lietuvos aukso fondo kūrinių. Nacionalinės premijos laureato Giedriaus Kuprevičiaus muzika, Sauliaus Šaltenio ir Leonido Jacinevičiaus libretas, režisieriaus Gyčio Padegimo režisūrinis sprendimas, Birutės Ukrinaitės scenografija, Indrės Puišytės choreografija ir choro, vadovaujamo Astos Miknienės ir Raimundo Martinkėno, atliekama muzika vėl prikels klasika tapusią istoriją.

Donato Montvydo koncertas „Noriu, kad būtum mano“

Renginys vyks spalio 25 d. 19:30 val. , Alytaus miesto teatro mažojoje salėje
Donato Montvydo koncertas  „Noriu, kad būtum mano“

„Lietuvos balso“ mokytojas, sceninių triukų meistras, nepaprasto balso savininkas Donatas Montvydas kviečia į naujos koncertinės programos „Norėčiau, kad būtum mano“ pristatymo koncertus su gyvo garso grupe!

„Tūla arba esame okupuota šalis“

Renginys vyks spalio 28 d. 18:00 val. , Alytaus miesto teatro mažojoje salėje
„Tūla arba esame okupuota šalis“

„Kartais man atrodo, kad tave, Tūla, aš pats susigalvojau – iš tikrųjų tavęs nė nebuvo. Susikūriau iš oro, vandens, dumblių, žiežirbos ir negarsaus grumėjimo už Vilniaus kalvų. Arba: esu tau dėkingas, kad tik vieną savaitę mudu gyvenom kartu, kad toji savaitė atstojo – man, žinoma, tik man! – ilgus metus. Juk dar tada, jai vos pasibaigus, aš su siaubu suvokiau, kad tavęs, Tūla, man stigs ilgai, gal net visą likusį gyvenimą, netgi anapus gyvenimo, kur šiandien taip smalsiai ir godžiai vis dažniau krypsta mūsų, laikinųjų, akys.“

„Devynbėdžiai“

Renginys vyks spalio 29 d. 18:00 val. , Alytaus miesto teatro didžiojoje salėje
„Devynbėdžiai“

Tikras lietuviško siurrealizmo šedevras. Būtent taip apibūdinama muzikinė alegorinė pasaka „Devynbėdžiai“, kurią mūsų literatūros klasikas K. Saja sukūrė dar 1974 m., tačiau scenoje ji buvo statyta vos vieną kartą! Ansamblis „Lietuva“ jau seniai brandino idėją suteikti spektakliui naują gyvenimą ir pagaliau šiemet „Devynbėdžiai“ vėl žengia į sceną ir žiūrovų širdis.

„Versalio sodai“

Renginys vyks lapkričio 07 d. 17:00 val. , Rotušės aikštėje
„Versalio sodai“

Klaipėdos „Pilies teatro“

Paradas-improvizacija „Versalio sodai“

Versalio sodaiVersalis, Versalis, Versalis… Mintyse – prabangios karietos, prašmatnios damos, uolūs kavalieriai, daugybės veidų, begalinis drabužių grožis, kvapai, ir nesuskaičiuojamos dvaro intrigos …

Tačiau šį kartą pažiūrėkime ne į pasakiškus sodus, o į vieną vienintelę moterį, artistę, dainininkę, įsiklausykime į ją aplankiusius prisiminimus: praėjusios jaunystės, praėjusių nerūpestingų dienų, beveik praėjusio gyvenimo…

Kostiumų dailininkė Aina Zinčiukaitė
Muziką parinko Gintaras Kizevičius
Choreografės Aistė Abromavičiūtė ir Irma Stonienė

NEMOKAMAS renginys – Alytaus miesto teatro dovana alytiškiams ir miesto svečiams!

 

"Be adreso. Be pavadinimo"

Renginys vyks lapkričio 07 d. 18:00 val. , Alytaus miesto teatro didžiojoje salėje
"Be adreso. Be pavadinimo"

Spektaklyje „Be adreso. Be pavadinimo“ pagal Jurgį Kunčiną (režisierė Inesa Pilvelytė), jautriai ir su jumoru kalbama apie jaunuolio dvasinės brandos kelią, autoriaus nostalgiškai (graikiškas terminas: nostos– „sugrįžti namo“, algos – „skausmas“) perteiktą namų – fizinių, kūrybinių, dvasinių – paiešką, neatsiejamą ryšį su provincijos miestelio aplinka ir žmonėmis. Spektaklis savo forma leidžiasi į šiuolaikinio teatro paieškas – jungtis su veiksmu, vaizdu, judesiu, poetiniais tekstais, daina – garsu, archyvinių foto ir kino kūriniais.

„Antrininkas“

Renginys vyks lapkričio 09 d. 18:00 val. , Alytaus miesto teatro mažojoje salėje
„Antrininkas“

 Šilutės kamerinis teatras pristato naują savo kūrinį, dvieju dalių groteską „Antrininkas“ pagal anglų dramaturgų Eric Elice ir Roger Rees pjesę „Double Double“

Tai  detektyvinė pjesė, tačiau kone du trečdalius laiko spektaklyje kalbama apie bendražmogiškuosius dalykus. Tiksliau – apie pinigus bei kaip jų gauti. Apie tai diskutuoja, postringauja bei ginčijasi du veikėjai Filipa ir Dankanas, kuriuos vaidina Alma Rinkevičiūtė ir Vytautas Bartuška.

Veiksmas lyg ir aiškus: reikia rasti antrininką netikėtai mirusiam (ir nebūtinai savo valia) Filipos vyrui Ričardui. Labai panašų į velionį ji pastebi tarp sąvartynuose besirausiančių asmenų. Po to laukia nelengvas uždavinys – per kelias dienas rastąjį paversti antrininkas21Ričardu, kad jo tapatybe nesuabejotų tik kartą jį matęs advokatas. O jis turi perduoti Ričardo keturiasdešimtmečio proga nei daug, nei mažai – milijoną litų. Tad Filipos laukia nelengvas uždavinys – įtikinti, kad Dankanas sutiktų dalyvauti šiame pinigų gavimo „vaidinime“, o tuomet per kelias dienas paversti jį „Ričardu“. Viską komplikuoja tai, kad Dankanas išties yra valkata, todėl reikia ne tik išvaizdai suteikti žmogišką pavidalą, bet ir pakeisti jo mąstymą. O tai nėra paprasta, nes laisvas gyvenimo būdas suformavo savotiškai laisvą ir niekam neįpareigojantį mąstymą.

Tad daugiau nei pusę šios pjesės vaizduojamas pastarojo virsmas į solidų žmogų, kuris pasirengęs imtis apgaulės. Vis dėlto pjesės pabaigoje išties atsiranda detektyvo elementų ir vaidinimas pasibaigia visiškai netikėtai, juo labiau, kad žiūrovas prieš tai lyg ir užliūliuojamas asmenybės kitimo eiga.

Nors vaidinime pasirodo ir daugiau personažų, tačiau juos visus vaidina jau minėti A. Rinkevičiūtė ir V. Bartuška. Tai nėra lengvas uždavinys daugiau antrininkas02kaip dviejų valandų spektaklyje. Kuriant šiuos vaidmenis vis dėlto sunkesnis uždavinys teko kelis personažus paeiliui vaidinusiam V. Bartuškai. Jis ir valkata Dankanas, gyvenimo prasmę matantis per butelio kakliuką – spektaklyje to išties daug (gal net pernelyg, žinant šio aktoriaus sugebėjimus minimalistinėmis priemonėmis kurti personažus, – aut. pastaba). Čia pat jis evoliucionuoja į atgimstantį Ričardą. Tai jis daro labai įtaigia ne tik iš kimaus valkatos balso prakalbęs skardžiabalsio Ričardo balsu, bet puikiai pavirtęs juo savo manieromis bei elgsena. Žiūrėdamas į šį aktorių išties tiki tuo, kuo jis gyvena. Šį spektaklį ir jo nuotaiką taip pat kūrė dailininkė Irina Budvytienė bei kompozitorius Antanas Jasenka. Jo muzikiniai darbai teatro mene pastebėt ir įvertinti apdovanojant jį „Auksiniu scenos kryžiumi“ 2010 ir 2012 m. O režisierius  Sergejus Paciukas kuria ne tik Šilutėje: Nacionaliniame Kauno dramos teatre jis yra pastatęs pjeses „Jelena ir Šturmanas“(2010 m.) bei „Rudens stiliaus moteris“ (2006 m.).

 Kaina 23 Lt (6,66 €)  Mokiniams, studentams, senjorams, neįgaliesiems – 15  Lt (4,34 €).

Bilietus galite įsigyti teatro kasoje, rezervavimas ir informacija tel. (8 315) 51 709, 8 686 94849

„Tiesa“

Renginys vyks lapkričio 10 d. 18:00 val. , Alytaus miesto teatro didžiojoje salėje
„Tiesa“

„Melas yra dorybė, jeigu jis leidžia išvengti kančių. Meluokite, mielosios ponios… Būkite dorybingos… Pasitaikius progai atsilyginsiu tuo pačiu” (Volteras).

„Tegyvuoja Bušonas“

Renginys vyks lapkričio 11 d. 18:00 val. , Alytaus miesto teatro didžiojoje salėje
„Tegyvuoja Bušonas“

Nacionalinio Kauno dramos teatro vienos dalies komedija

Jean Dell ir Gérald Sibleyras

Režisierius Ričardas Vitkaitis
Dailininkas Neringa Keršulytė
Kompozitorius Antanas Jasenka

Vaidina: Dainius Svobonas Ričardas Vitkaitis Vilija Grigaitytė Artūras Sužiedėlis

Prancūzų komedijos meistrų pjesėje be galo šmaikščiai pažvelgiama į Europos Tegyvuoja Busonas_1Sąjungos paramos įsisavinimo gudrybes. Kokių tik diplomatinių ir biurokratinių fokusų nesigriebia Bušono meras, kad išgelbėtų savo kaimelį nuo išnykimo! Tai aukščiausio lygio humoras apie komiškąją Europos diplomatijos pusę.

Sąmojų ir absurdiškų situacijų kupiną pjesę parašė tikri prancūzų komedijos meistrai – garsus komikas aktorius Jean Dellas ir rašytojas, dramaturgas Gérald‘as Sibleyras. 2003 m. už geriausią metų komediją šie autoriai apdovanoti „Moljero” premija (prancūziškas „Auksinio scenos kryžiaus” atitikmuo). Prancūzų komedijos meistrų pjesėje be galo šmaikščiai pažvelgiama į Europos Sąjungos paramos įsisavinimo gudrybes.

Tikrasis Bušonas (pranc. bouchon – „kamštis”) – kaimelis Pikardijoje. Per 2006 m. gyventojų surašymą jame registruota 150 gyventojų… Tačiau spektaklis ne apie jį. Bušono (lietuviškai galėtume vadinti Kamštenu) meras Žakas kaip įmanydamas gudrauja ir vagia Europos Sąjungos teikiamą paramą. Padedamas Tegyvuoja Busonas_3ištikimos sekretorės Odetės ir brolio Nikolia, jis bando kamšyti vis didėjančias finansines miestelio skyles. Viskas klostosi puikiai, kol į jų atkampią gyvenvietę atvyksta Europos Sąjungos valdininkas Roberas Flapi. ES parama, nepriklausomybės paskelbimas, karas, paliaubos – spektaklyje vyksta visi įmanomi politiniai pokyčiai ir diplomatinės gudrybės, kad tik gyvuotų Bušonas.

https://www.youtube.com/watch?v=dhKl0x_N0EQ

APDOVANOJIMAI- 2011 m. „Fortūna“ įvertinta nepagrindinį sekretorės Odetės vaidmenį spektaklyje „Tegyvuoja Bušonas!

2011 m. „Fortūnos“ diplomas už debiutą režisuojant komediją „Tegyvuoja Bušonas!“ aktoriui Ričardui Vitkaičiui

Recenzijos:

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2011-02-28-gediminas-jankus-europines-biurokratijos-zabangu-absurdas/58695

http://www.kaunozurnalistai.lt/14453/

Atsiliepimai:

http://www.vduradijas.lt/kultura/%E2%80%9Etegyvuoja-busonas-es-parama-kitu-kampu/

http://www.15min.lt/naujiena/kultura/teatras/komedija-apie-skyles-veliavoje-ir-biudzete-283-131178

Interviu su režisierium: http://kultura.lrytas.lt/-12940321091293124373-apie-pilk%C4%85-buit%C4%AF-su-sveiko-humoro-doze.htm#.VA2sJ8KSyVM

Kaina 20 Lt (5,79€), 25 Lt (7,24 €).

Bilietus galite įsigyti teatro kasoje, rezervavimas ir informacija tel. (8 315) 51 709, 8 686 94849

1 2

Kalendorius
<< Spa 2014 >>
MTWTFSS
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Artimiausi renginiai